A. B. Karinyan – Ermeni Milliyetçi Akımları

 A. B. Karinyan – Ermeni Milliyetçi Akımları
Okunuyor A. B. Karinyan – Ermeni Milliyetçi Akımları

A. B. Karinyan – Ermeni Milliyetçi Akımları
102 Sayfa
Tarih » Siyasal Tarih
Siyaset » Siyasal Tarih
Siyaset » Etnik Sorunlar
Sovyet Ermenistanı’nın önemli devlet ve bilim adamlarından A. B. Karinyan, bu incelemesinde, Ermeni milliyetçiliğinin kökekini, sınıfsal temelini ve tarihsel rolünü tahlil ediyor. Karinyan da göstermektedir ki, Ermeni milliyetçiliğinin kendine has özelliklerini kavramadan, 1914-1922 dönemi olaylarını açıklama olanağı yoktur. Karinyan’ın bu incelemesi, Bolşeviklerin Ermeni sorununa bakışlarını ve politikalarını değerlendirmek açısından da eşi az bulunur bir belgedir.

Bu kitapta şu konuları bulacaksınız.

– Türkiye Ermenileri
– Ermeni milliyetçiliğinin işbirlikçi karakteri
– Saldırgan Ermeni milliyetçiliği ve “Taşnakizm”
– Batı emperyalizminin ve Çarlık Rusyası’nın Ermeni örgütleri üzerindeki denetimi
– Ermeni gönüllü birliklerinin Türk ve Müslüman nüfusu imha planları
– Taşnak hükümetinin toprak politikası

Sitemizde Paylaşılan Tüm PDF Dosyaları Tamamen Tanıtım Amaçlıdır Kitabı Beğenmeniz Durumunda Orjinalini Almanızı Rica Ederiz.

Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları  detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın