Aforizmalar PDF İndir – Halil Cibran Ücretsiz

 Aforizmalar PDF İndir – Halil Cibran Ücretsiz
Okunuyor Aforizmalar PDF İndir – Halil Cibran Ücretsiz

Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin.

 

Halil Cibran, Aforizmalar, pdf, e kitap, oku, indir, 1883 doğumlu yazar Lübnan asıllıdır. 1895’de ailesiyle birlikte ABD’ye göç eden Cibran, ressam ve şairdir aynı zamanda. Bütün dünyaca tanınan bir yazar olan Halil Cibran dönemin filozofları arasında gösterilmiştir.

Yazmış olduğu eserleri ve fikirleri bütün dünyada ilgi uyandıran yazarın şiirleri birçok dile çevrilmiştir. Resimleri hâla dünyanın bazı şehirlerinde sergilenmektedir.

Ermişler ve peygamberler diyarı bir toprağın çocuğuydu o: uygarlığın beşiği ve üç büyük dinin yeşerip yaygınlaştığı bir toprağın çocuğu. Asi bir ruha sahip olan Cibran yazılarında Lübnan’ın eski feodal ağalarının yaptığı gaddarca haksızlıkları ortaya döküyor, dinsel bağnazlığı eleştiriyor, ruhban sınıfına karşı çıkıyor ve kadınların özgürlüğünü savunuyordu.

“İnsanoğlunun gönlü yardımına koşacak birini arar;
ruhu içini dökmeyi diler; ama biz tıkamışızdır
kulaklarımızı onların feryatlarına, ne duyarız, ne
anlarız. Ve ‘deli’ deriz onlara kulak verip anlamış
olanlara, üstelik kaçışırız yanlarından.”

Aforizmalar PDF

Dosya Boyutu 3 MB

 

Kitabı indirmek için üstteki İNDİR butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra GEÇ butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

Sitemizde Paylaşılan Tüm PDF Dosyaları Tamamen Tanıtım Amaçlıdır Kitabı Beğenmeniz Durumunda Orjinalini Almanızı Rica Ederiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın