Çocuklar İçin Optik Deneyler, Robert W. Wood

 Çocuklar İçin Optik Deneyler, Robert W. Wood
Okunuyor Çocuklar İçin Optik Deneyler, Robert W. Wood

Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin.

 

Robert W. Wood, Çocuklar İçin Optik Deneyler, pdf, e-kitap, oku, indir, 1868 doğumlu ABD’li mucit ve fizikçi olan Wood özellikle optik dalına çok önemli katkılar yapmıştır. Robert Williams Wood Kızılötesi ve morötesi fotoğrafçılıkda öncü isimler arasında yer almaktadır.

Kitap içerisinde çocuklara bilimi sevdirecek 50’ye yakın evde yapılabilir deney bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, Güneş Tutulması Deneyi, Aynada Görüntü Nasıl Oluşur?, Periskop Nasıl Yapılır?, Hareket Eden Madeni Para, Su Altında Yanan Mum, Güneş Saati Nasıl Yapılır?, Sudan Yapılmış Büyüteç gibi deneyler bulunmaktadır.

Bu deneylerin bazılarında kullanılan malzemeler ya da aletler küçük çocuklar için tehlikeli olabilir. Bir büyüğün gözetimi önerilir.

Bu kitap, fiziğin en heyacanlı alanlarından biri olan optik bilimine bir kapı açıyor. Optik, ışığın incelenmesidir. Işık nedir, nasıl davranır ve bize faydalı olması için ne yapabiliriz? Çoğumuz ışığı öylece kabul eder ve sorgulamayız fakat o, bir zamanlar büyük bir gizem olan, şaşırtıcı bir olgudur. Güneş ışığı günlük yaşamımızı -nasıl giyineceğimizi, nereye gideceğimizi ve vaktimizi nasıl harcayacağımızı- yönetir; aynı zamanda bitkiler için tek enerji kaynağıdır. Güneş ışığı olmasaydı yeryüzünde yaşam olmazdı. Şimdi yakacak olarak kullanılan kömür, binlerce yıl önce Güneş’in enerji verdiği bitkilerden geriye kalandır. Bu nedenle, optik öğrenmenin niçin çok önemli olduğuna artık şaşmamak gerekir.

Çocuklar İçin Optik Deneyler PDF

Dosya Boyutu 3 MB

 

Kitabı indirmek için üstteki İNDİR butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra GEÇ butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

Sitemizde Paylaşılan Tüm PDF Dosyaları Tamamen Tanıtım Amaçlıdır Kitabı Beğenmeniz Durumunda Orjinalini Almanızı Rica Ederiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın