Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku

 Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku
Okunuyor Ekrem Buğra Ekinci – İslam Hukuku

Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin.

 

Ekrem Buğra Ekinci, İslam Hukuku, pdf, oku, indir, e kitap, 1966 doğumlu yazar Ekinci A.Ü. Hukuk Fakültesi mezunudur. 1996 yılında İstanbul Üniversitesinde doktorasını yapmış ve hukuk doktoru ünvanı almıştır. 2005 yılında profesör olan Ekrem Buğra Ekinci, hukuk dalında birçok araştırma ve esere imza atmıştır.

İslâm hukuku dinî menşeli olduğu için, müslüman ferdler, bu hukuk sisteminin câri olmadığı memleketlerde yaşasalar bile, İslâm hukukunun hükümleriyle bağlıdırlar. Binaenaleyh, İslâm hukukunu, hukuk sistemi olarak kabul etmeyen memleketlerde yaşayan müslümanlar, kendi aralarında, evlenme, boşanma, miras gibi ahvâl-i şahsiyye (personal status) ile alışveriş gibi ferdî hususlarda îslâm hukukunu tatbik ederler. Münhasıran devlet otoritesi ile alâkalı olan ceza hukuku hükümleri bakımından aynı şey sözkonusu değildir. – alıntı

İslam Hukuku PDF

Dosya Boyutu 12 MB

 

Kitabı indirmek için üstteki İNDİR butonunu kullanın. Butona tıkladıktan sonra sayfa sizi saniyelik reklam sayfasına yönlendirecektir. 5 saniye bekledikten sonra GEÇ butonuna tıklayarak kitabın bulunduğu diske yönlendirileceksiniz. Keyifli okumalar.

Sitemizde Paylaşılan Tüm PDF Dosyaları Tamamen Tanıtım Amaçlıdır Kitabı Beğenmeniz Durumunda Orjinalini Almanızı Rica Ederiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın