Zühal İzmirli , Yücel İzmirli – İzmir’de Bir Manastır Çınarı

 Zühal İzmirli , Yücel İzmirli – İzmir’de Bir Manastır Çınarı
Okunuyor Zühal İzmirli , Yücel İzmirli – İzmir’de Bir Manastır Çınarı

Zühal İzmirli , Yücel İzmirli – İzmir’de Bir Manastır Çınarı
216 Sayfa
 Edebiyat » Anı (hatırat)
…Klazumen Adası’nın sahilinde, babasıyla konuşur-ken buldu kendini;

‘Lakin senin bir çınar ağacı gibi ayaklarını sağ-lam basarak büyüyüp; çevrene, vatanına, mille-tine faydalı bir insan olman çok daha önemli…’
Kamil Bey’in ona söylediği bu sözleri hiç unutmamış, kelimesi kelimesine ezberlemişti genç adam… Babası görememişti onun öğretmenlik yaptığı bu günleri… Demek ki O; vatanına, milletine öğretmenlik yapa-rak, yeni nesiller yetiştirerek faydalı olacaktı.”

Mübadele ile geldikleri İzmir’de, babasına verdiği sözü yerine getirebilmek için tüm yaşamı boyunca çalışıp çabalayan, doksan üç yaşında bile hala ders kitapları yazan, kendini eğitime adayan bir öğret-menle, cumhuriyet döneminin ilk yıllarından baş-layan öğretim hayatımızın gelişimini okuyacak; siz de kendinizden çok şeyler bularak o yıllardan günü-müze doğru bir yolculuk yapacaksınız. 

Sitemizde Paylaşılan Tüm PDF Dosyaları Tamamen Tanıtım Amaçlıdır Kitabı Beğenmeniz Durumunda Orjinalini Almanızı Rica Ederiz.

Yüzlerce ücretsiz pdf soru bankası ve pdf kitap arşiv indirme sitemize hoşgeldin. Sitemizde günümüzde girilen sınavlar için güncel basılmış kitapların pdf örneklerini bulabilirsin. Böylelikle kitapları  detaylı şekilde inceleyebilirsin. Kendi seviyene uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Karar verdikten sonra en yakın kitapevinden veya online kitap satış mağazalarından sana uygun olan şekilde sipariş verebilir ya da satın alabilirsin. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın